Opět doba bronzová!

21. května 2012 v 17:53 | Moni |  Já a zase já ;-)
Tak trochu podívné mistrvství skončilo a tady jsou některé mé postřehy:

Tak za prvé si nemohu odpustit (to tu prostě musím dát), jak jsem na začátku obhajovala Štěpánka, protože mi každý říkal, že ten tam nemá co dělat, ale schválně si vy kecálkové počkejte na konec článku :D

Celkový dojem české repre ze začátku nebyl zrovna skvostný! Ale, zápas od zápasu, jsme se lepšili...Takový průlom asi přišel s Lotýšskem...Sice proti Rusku jsme pak prohráli 0:2, ale většinu zápasu jsme je přehrávali. No pak přišlo Německo, které jsem si užívala, už jen díky Štěpánka v bráně a nakonec i díky Mrázkovi v bráně :D Ale hlavní zápas nás čekal ve čtvrtfinále proti Švédsku!

Konečně už ta pravá atmosféra a já zase seděla na zemi u televize a svým řvem popoháněla ty naše dopředu. Po druhé třetině kdy to bylo 3:2 pro nás jsem myslela, že ty nervy nepřežiju a samozřejmě Švédi hned v první minutě třetí třetiny dokázali vyrovnat. Musím říct, že nás dost taky podržel Kovář a nejen v tomhle zápase! Ale přece jen nejkrásnější moment byl gól Milana Michálka! :D:D Ten moment, kdy drze sebral Švédům puk, najel si před bránku a nádherně trefil levý horní roh brány byl nezapomenutelný! A já doma skákala jak blbá! :D Hlavní úkol splněn, přešli jsme přes čtvrtfinále a teď jsme se jen mohli těšit na nádherné derby mezi Českem a Slovenskem, kterým se na celém ms i díky Vůjtkovi dařilo!!

Samozřejmě jakmile se zjistilo, že budem hrát semifinále se Slovenskem, na internetů se hned objevilo několik ( s prominutím) "blbců", kteří se hned začali vytahovat, jak je jejich národ nejlepší a těm druhým natřou zadek (a to platillo i pro Čechy i pro Slováky). Já tohle nikdy nepochopím, proč si neužít krásný hokej proti Slovensku, který má vždy nějaké to kouzlo!:D samozřejmě, že jsem si ale přála, ať Češi vyhrají, ale to neznamená, že začnu nadávat na Slováky... Bohužel Slováci nás dost přehrávali a vlastně vyhrál lepší, těžko se na něco vymlouvat. Sice jsem byla zklamaná z prohry, ale Slovákům jsem pogratulovala k postupu do finále.

No na nás zbyl boj o třetí místo proti Finsko. Docela jsem se dost obávala, protože peřece jen Fini měli i velkou podporu v hledišti, ale zase jsem si ještě v sobotu večer říkala, že vlastně o nic už ani nejde. To se v neděli zase změnilo...Měla jsem stejné nervy jako při čtvrtfinále se Švédy. A rovnou dvojité, protože do brány nastoupil Štěpánek, tak jsem doufala, že už konečně při něm budu taky stát to potřebné štěstí a ukáže, že chytat umí! Po pár minutách, kdy měl skvělé zákroky jsem se ukldnila, věděla jsem, že Štěpánek je ve formě, jak ho znám já a věřila jsem, že bude bojovat. Ale nezáleželo to jen na brankáři. celé mužstvo hrálo bojovně, hlavně teda v první třetině, která se mi líbila nejvíc. Ale na konci zápasu, kdy finové snížili na 2:3 to bylo peklo. Skoro celých deset minut byli v našem obraném pásmu a posílala na bránu jednu střeli za druhou... tady nás Štěpánek podržel nejvíc (dokonce po zápasu říkal, že tady se cítil nejhůř, jak musel být neustále v pozoru). Když scházelo deset vteřin do konce a Finům utekl puk do středního pásma, začla jsem se radovat jak Nedvěd! Ten měl neskutečnou radost a jak pak skočil na Štěpánka, tak jsem z toho nemohla!!:D celkově ta radost hráčů byla velká a nepopsatelná! :D K tomu nejde nic jiného dodat! :D

Škoda jen, že takovou radost mi neudělali i Slovaci. Sice druhé místo je smutné, ale pro slováky musí hodně znamenat a i tak jim gratuluji. A nakonec gratuluji i těm Rusům, udělali pěkné gesto, když jeli podat ruku Slovákům a už jen kvůli Varlamova, Barulina, Ovečkina, Malkina a dalších jsem jim to zlato nakonec i přála. Nejvíc mě pobavil Varlamov, jak to vítězství nějak neustál :D

No nakonec bych chtěla říct, že to mistroství nebylo tak hrozné, jak se na začátku zdálo. A chtěla bych z našeho týmu vyzdvihnout ty, co se mi nejvíce, líbili a to byli: Štěpánek, Kovář, (i toho Mrázka tu musím dát:D:D:D), Nedvěd, Plekanec (nezářil, ale jako kapitám obstál :)), Čáslava, Petružálek (mě se prostě líbil!!), Erat, Hemský....no a na víc si teď už vážně nevzpomenu...:)

ještě posledni věc: HOŠI DĚKUJEM!! :)

zdroj obrázku: isport.blesk.cz

Tři týdny hokeje začínají...

4. května 2012 v 18:54 | Moni |  Já a zase já ;-)
Tak jsem si naplánovala na tyhle dny, co nejvíce volna, abych mohla vidět, co nejvíce zápasu... Tak snad mi to výjde!! Zase si říkám, kolikrát uvidím v repre Štěpánka jako jedničku :) A zatím první dojmy ze začínajícího MS? :
  • Návštěvnost v Globen aréně je příšerná! Tak málo lidí a navíc ani pořádně nefandí, to se ani nedivím, že ten hokej Česko-Dánsko byl tak nezaživný!
  • Jak jsem psala, hokej teda nic moc! Sice jsme vyhráli, ale většina zápasu byla bída... Dánové nás dokonce několikrát přehrávali. A jediný, kdo zazářil byl Kovář! Vážně chytal fantastický a ten jeho start na ms se mu povedl. Jinak hlavní je výhra a aspoň, že se strefil Hemský a Tenkrát
  • Ze zápasu Slovesnko-Kanada jsem viděla jen první třetinu a zbytek sledovala přes net. Škoda, že Slováci nedokázali nakonec vyrovnat
  • Jsem zvědavá, jak se Čechům povede zítra v (doufám) zaplněné Globen aréně proti Švédům.
  • Jo, a ještě jsem zapoměla napsat, jak Mrázek přehráva Štěpánka ve fotbalu na Xboxu.... (To je taky strašně důležitá informace :D)
Lukáš Krajíček (vlevo) a Tomáš Plekanec (vpravo) jedou gratulovat Aleši Hemskému k prvnímu gólu českého týmu.

Jakub Petružálek (hokej)

1. května 2012 v 17:48 | Moni |  Sport - čr
Tohohle hokejistu jsem poprvé zaregistrovala někdy na začátku letošního EHT a hned mě zaujal. A teď patří mezi mé nejoblíbenější. Ten den, kdy měl Hadamczik oznámit, kdo pojede na MS jsem palce držela hlavně jemu a jelikož ukázal svou bojovnost v utkání s Ruskem taky se tam dostal...:) Tento autogram pro mě získal Ondra a předala Péťa přimo na hokejových hrách v Brně, takže jim ještě jednou děkuji :) Původně se mi na interntu zalíbila jiná fotka, ale jelikož byla malá a na hokejistu trochu zvláštní :), nakonec jsem vybrala tuhle ...:)