Září 2011

Já si jednou možná zvyknu! :)

28. září 2011 v 18:41 | Moni |  Já a zase já ;-)

Chtělo by to více statních svátků v roce! Škoda jen, že nemáme ředitelské volno, jak některé jiné školy! A co vy, co ještě chodíte do školy, máte ředitelské volno nebo musíte taky zítra do té hrozné školy! Jelikože skoro za týden jedem do Španělska, tak všichni učitelé chtějí napsat ještě nějakou prověrku, takže zítra píšem tři prověrky a v pátek to samé...Samozřejmě jsem se ještě na nic ani nepodívala.
Žádné autogramy prostě nechodí a nechodí! A na psaní nějak nemám čas a ani peníze, snad ale jak přijedu ze Španělska, zbydou mi nějaká eura a budu mít pár peněz navíc, tak hned něco napíšu a odešlu. Uvažuju, že znova napíšu Boltovi, vím jeho podpis už mám, ale když on teď posílá tak dokonalé fotky! Prostě úžasné :)
Konečně jsem si o víkendu udělala čas a koukla se na film Hokjeový zázrak, všem fandům, ale i nefandům hokeje, toto jen doporučuji!
Jo, ještě jsem zapoměla, že jak jedeme do toho Španělska, tak jeden den už máme rezervovaný Nou Camp - stadion, kde hraje Barcelona. Na to se těším opravdu nejvíc, protože i když fotbal moc nesleduju, sleduju a mám ráda Barcelonu! A samozřejmě všechny hráče Barcelony, ale hlavně Messiho. Jo, ještě sleduji naši hroznou českou reprezentaci a štve mě, že neuvidím zápas se Španělskem, na kterém jsem dokonce mohla být, protože budu v tu dobu, v autobuse a budu muset přežít tu hrozně dlouhou cestu! Vůbec si nedovedu představit, jak zvládnu nejméně 24 hodin sedět v buse!:( Ale pokud to přežiju, bude to jeden z nejlepších týdnů! :)
Teď ještě něco k hokeji! Vítkovicím se celkem daří.. Po Litvínovu porazila Liberec 6:0 a vyhrála na Kladnem 3:1. A v KHL byl Štěpánek vyhlášen nejlepším brankářem KHL týdne! :) Já mu to tak přeju, ale vždycky jsem strašně nervozní, když chytá, aby něco nepokazil :D
Jelikož jsem skoro nemocná (no aby toho před tím Španělskem nebylo málo, jo já klidně můžu každý den brát 10 prášku a stejně mi nepomůžou) tak zítra nejspíš nebudu v tělocviku cvičit. A od září máme takovou novinku, že kdykoliv necvičíme, musíme si připravit nějakou aktualitu ze světa sportu! Jsem zvědavá, jestli kdybych tam přišla třeba s takovým Štěpánkem, že je nejlepší brankář týdne, jestli by vůbec někdo věděl o čem mluvím. Myslím, že by většina holek jenom pochytila, to že nějaký brankář v hokeji je nejlepší někde v Rusku!:)
Ještě jsem zapoměla napsat, že Plzeň dneska hraje s AC Milám. Já vím, říkala jsem, že fotbal až na Barcelonu nesleduji, ale někdy dělám vyjímky no:D Nejlepší bude až bude hrá Plzeň s Barcelonou. Bohužel, budu fandit Barceloně, i když jsem hrdá Češka :D
Upozorňuji, že pokud to někoho nebaví číst, tak opravdu nemusí, nebojte se autogramy až budou, budu zase přidávat, ale radši něco psát, než abych tady nechala blog chátrat:D

Konečně jsme se dočkali! :)

21. září 2011 v 23:19 | Moni |  Já a zase já ;-)
Jupí!! Dočkala jsem se a extraliga začala! :) Ty, co nezajímá hokej, tak ať kldině tento odtsavec přeskočí! :) přemluvila jsem taťku a jeli jsme do Ostravy na první domácí zápas Vítkovic proti Litvínovu :) Já si samozřejmě musela koupit něco jako ročenku, kde jsou uplně nádherné fotky hokejistů (jakto, že každý hokejista je tak nádherný?!? :)) Zápas začal minutou ticha, kde mi poprvadě běhal mráz po zádech, nikdy jsem neslyšela takové ticho v tak obrovské aréně, šlo slyšet i lidi, co kašlali na opačné straně arény. No a přímo k zápasu...Jako celkem bída, kdybychom neměli Málka v bráně nevím, nevím jak by to dopadlo. Nejlepší bylo, jak vítkovice střelili branku v čase 39:59 :D:D , já si myslela, že už to nestihnou :D bohužel ve třetí třetině Litvínov dorovnal ( i když předtím než dali gol faulovali - na vlastní oči jsem to viděla:D) a došlo až na nájezdy, které ne a ne skončit. Až na pošesté se rozhodlo!:D a vítkovice mají dva body:D
Dobře, jak jsem vám slíbíla, v druhém odstavci už nebude žádný hokej, ale bude krátky, protože vlastně nemám ani, co psát. Vlastně krom toho že začal hokej, se mám strašně. Nejhorší je, když se člověk na něco strašně moc těší a představuje si, jak to bude úžasné a najednou se něco dozvíte, co změní celou situaci a z chvíle, na kterou se tak těšíte, se stane chvíle, na kterou se bojíte a nechcete aby přišla. já vím, že vlatně vůbec nevíte o čem mluvím, ale je to až moc osobní abych to tu rozepisovala. Jen se chci zeptat, jestli jste někdy tež měli nějaký problém, na který by jste museli neustále myslet a ani by jste se nemohli soustředit a ne a ne tohleto přestat. V tu chvíli vás vždy potěší, když víte, že se máte komu vyspovídat a ten člověk vám pomůže třeba jen psychicky, ale i to dost pomůže. Já vím, z tohoto odtsavce taky nic nemáte :), možná až ten problém jednou skončí, napíšu vám o co šlo..
No jinak už zase musím letět, zítra ráno nevstanu a to se ještě musím učit! všechny časy ve španině! Já tak nemám ráda jazyky:) No mám je ráda, ale neumím je :D a chci umět rusky, ale ne, místo toho se učím španělsky- jako španělština je hezká, ale asi bych dala přednost ruštině:D Tak já jdu :)

Musím si vymyslet na příště nějaké originální názvy článků! :)

13. září 2011 v 18:57 | Moni |  Já a zase já ;-)
Nějak mně začlo bavit tady psát články o tom, co se děje atd., tak si zvykněte, že tady přibyde více takových článku, doufám, že vám to nevadí ( a vlstně pro ty, co jim to vadí, tak ať sem třeba nechodí! :)) - a už minule jsem vysvětlovala, jak to tu vlastně asi teď bude vypadat...
Minulou sobotu jsem byla v Nošovicích na Radegast dnu. Mimo jiných tam třeba vystupoval Xindl X nebo Petr Kolář. Nevím proč, ale čím dál častěji teď mám v oblibě jak české zpěváky/zpěvačky, tak i skupiny (to platí taky pro slovenské). Mám v oblibě třeba právě Xindl X (mám ráda hlavně texty jeho písni a melodii, kterou si člověk hned zapamatuje), Nightwork, David Koller, Lucie Vondráčková, Kristýna, Horkýže slíže a spoustu spoustu dalších, na které jsem teď zapoměla...:)
Ach ne! :( Přeložili začátek extraligy kvůli Markova pohřbu, což opravdu chápu, ale už jsem se tak těšila. Vyšlo to zrovna na pátek a Vítkovice měli hrát doma, tak už jsme všechno měli domluvené, že tam pojedem. Teď jako se to odložilo, vyjde první domácí utkání na příští útery a to zase nevím, jestli mně den před školou pustí rodiče na tak dlouho do Ostravy :( Ale mají se mnou už větší pochopení než v předešlých sezonách :) Dokonce se mně taťka sám zeptal jestli nechcu někdy s ním jet ( a to se mu tam nikdy nechtělo, když jsem neměla s kým jet a taky že nikdy nejel) a s mamkou jsem se zase dohodla, že ji "pozvu" na jeden zápas a bude to mít jako dárek k narozeninám, které měla v červenci :D:D
Jinak hodně lidí se mně ptalo v předelém článku, kam vlastně na výšku chcu jít, neřeknu vám teď přesně ten obor (samozřejmě, že už si teď nepamatuji, jak se to přesně jmenuje:), ale je to na Ostravskou univerzitu - přírodovědeckou fakultu - katedra biologie a ekologi a obor nějak experimentální biologie nebo systematická biologie a ekologie (no tak nakonec jsem si vzpoměla:)
Škola je vlastně až na pár vyjímek nudná, nejradši bych v ní některé lidi uškrtila:D:D, všichni straší s maturitám až jsem se lekla a řekla jsem si, že bych se měla více učit (od té doby jsem se ještě ani jednou neučila:D), tak jsem aspoň přečetla víc knih k povinné četbě a díky tomu jsem si oblíbila pro mně tak nenáviděného Hamleta! :)
Tý jo, já tu tak málo píšu takové články, že ani nevím, jak je ukončit! :) Tak prostě jednoduše, ať vm škole utíká, co nejrychleji a užijte si aspoň trochu těch posledních slunných dnů :)

Smutný den pro (nejen) hokejový svět

7. září 2011 v 18:23 | Moni |  Já a zase já ;-)
NE, já tomu prostě nemůžu uvěřit! Ať se teď hned proberu ze špatného snu... :( Asi už všichni víte tu smutnou zprávu, která postihla nejen nás čechy.. Dnes 7.9.2011 spadlo letadlo hokejistů Jaroslavle! :( Mezi nimi byli i tři čeští hokejisté - Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek :( Jak víte mě, jako hokejového blázna, to velmi vzalo. Dozvěděla jsem se to něco málo po třetí hodině, v tu dobu ještě nebylo úplně jisté, že tam češi byli, tak jsem se modlila, ať tam všichni tři nebyli, ale potom už se o tom čím dál víc mluvilo až se to nakonec potvrdilo :( :( Já ...pořádně nevím, co na to říct.. já si nedovedu představit, jak se musí cítit jejich přátelé a rodiny. Navíc jak Marek, tak Rachůnek mají malé děťátko a jak jsem teď četla rohovor, co nedávno udělal Marek, tak jsem brečela ještě víc. Říkal, že to byl jeho nejlepší den života a že ho v říjnu zase uvidí a ono se stalo toto... :( :( A co Rachůnek, vždyť jeho gol byl asi nejlepší moment mého života?!? Je, to vážně nespravedlivé, že se něco takového stalo, tak talentovaným lidem. Navíc jsem zjistila, že tam byl i můj oblíbený švédský brankář Liv, ale přece jenom češi mně vzali nejvíce... Pro mně vždycky budou největší hrdinové, nikdy nezapomenu, jak jsem řvala při tachůnkovém gólu a chovala se jak blázen, jak jsem potom lítala po domě a řvala: Rachna, kachna toto letělo a doposud si to video ráda pouštím. Nezapomenu, jak jsem držela palce při Markových rozhodujících nájezdech, díky kterým jsme se stali mistry v hokeji :( Bohužel, hokej nesleduju úplně od dětství a nejsem si jistá jestli jsem Vašíčka viděla hrát a teď toho lituji, protože už ho bohužel neuvidím :( Ne, já to prostě nechápu, že ti všichni kluci, nejen češi, už tu mezi námi nejsou :( R.I.P.

konec prázdnin, začátek školy ...

4. září 2011 v 17:39 | Moni |  Já a zase já ;-)
Nezdá se vám, že ty letní prázdniny rok od roku utíkají rychleji a rychleji? Jako by to bylo před týden, co jsem šla na Harryho do kina. A už je září! Letos tu školu nesu nějak těžce! No ale zase, když je září má to i klidné stránky. Tak třeba to, že v září začiná hokej! :) A hned jsem domluvená, že jedu na první zápas Vítkovic :) A další plus je, že už za měsíc pojedu do Španělska!!! No kdyby nebyly tyto dvě věci, tak bych se z té školy asi zbláznila. Jako chápete to, byla jsem tam sotva pár hodin a už máme domluvenou písemku! jediné štěstí je, že maturuju až příští rok!
Další dobrá zpráva je, že jsem si konečně našla nějakou vyšku. Já totiž chci jít na výšku do Ostravy, ale myslela jsem si, že tam není ten obor na, který chci jít, tak jsem hledala různě jiné vyšky. Něco jsem našla v Praze nebo v Brně, ale já už to tak měla naplánované, že chci do Ostravy, že jsem prostě do jiného města nechtěla! A včera jsem jen náhodou projížděla stránky ostravské univerzity a našla tam ten obor, který bych chtěla!:D Tak teď se jenom ve škole snažit abych vůbc došla k těm maturitám a pak je ještě zvládnout!:D
No co se týče autogramů, tak si hold budu muset dát asi pauzu :(, protože tentokrát mám opravdu finanční krizi. Musím si platit to Španělsko, potřebovala bych nový mobil a už na jaře bych chtěla dělat autoškolu (to bude moje smrt!!!). No a už na další léto, mě bratranci přemlouvají k moři a navíc se ve škole plánuje Londýn. A já sotva mám na to Španělsko, takže spíš na tomhle blogu budu jen psát a sem tam přidám nějaký ten odeslaný dopis nebo autogram.
Tak se mějte co nejlépa a pro ty, co chodí do školy, ať vám těch deset měsíců uteče stejně rychle, jak prázdniny :)