Červenec 2010

Paříž

20. července 2010 v 11:30 | Moni |  Já a zase já ;-)
Paris
Tak jsem se v sobotu vrátila z třídeního zájezdu do Paříže. A moje pocity? Až na nějaké maličkosti to bylo úžasné!!! Chci tam znova. Určitě bych se tam ještě někdy chtěla podívat. To město je naprosto úplně jiné než na které jsem zvyklá.
1. den - Do Paříže jsme přijeli 14. červnence a to se ve Francii slaví jeden z nejdůležitějších svátků a to Dobití Bastily. Takže tenhle den byl zajimavý tím, že se v Paříží konali různé oslavy. Dopoledne jsme se šli s mamkou podívat na nejslavnější francouzskou ulici Champs-Elysees, kde se konaly různé vojenské přehlídky, které započal průjezd po celé ulici fracouzského prezidenta Sarkozyho ( takže jsem dokonce viděla i někoho slavného), poté na obloze lítali v malé výšce stíhačky atd... Jelikož bylo první den hrozné počasí rozhodly jsme se, že odejdem s přehlídky o něco dřív a půjdem k Eiffelovce. Je úžasné stát přímo pod Eiffelovkou, to co jsme vždy pokládala za nesplnitelný sen a najednou jsem tam stála.  no jeli jsme se kouknout z Eiffelovky do 2 patra, ze které nešlo vidět nic jiného než Paříž, všude prostě samé baráky. Jak jsme se vraceli z Eiffelovky zastihl n ás takový liják, že jsme do minuty byly promoklé na kost. Neměli jsme ani kam jít, tak jsme se rozhodly, že se ukryjem v Louvre. No byl to celkem kus jít v tom lijáku od Eifffelovky k Louvre. Ale Louvre mě velmi mile překvapil. Tak nádherný a velký jsem si ho nepředstavovala. Bohužel jsem stihla dojít jen k Moně Lize, než mi na noze praskl puchýř a já nemohla udělat ani krok. Takže jsme tam ještě něco prosšli, ale nestihly jsme všechno co jsme chtěli ( no, ale i tak bychom potřebovaly několik dnů než bychom to všechno prošly). Po Louvre jsme už jely s celým zájezdem na hotel od kterého jsme se zase vraceli zpátky do centra Paříže na ohňostroj u Eiffelovky. Sice jsem si ten ohňostroj představovala o něco větší, když to je v Paříži, ale i tak to byla hezká podívaná.
2. den - Skoro celý den jsme strávily procházkou po památkách i s průvodcem ( musím říct že jsme měli naprosto skvělého průvodce, který nám u každé památky všechno řekl a byl stranšě ochotný a vždy nám vše řekl). Prošly jsme kolem Lucemburských zahrad, Latinské čtvrti až k Notre-Damu. Od Notre-Damu jsme se s mamkou od ostatních odpojili, protože jsme chtěli ještě ztihnout jednou dojít k Eiffelovce a louvre, protože jsme se minulý den kvůli toho deště ani nestihly vyfotit. K večeru jsme ještě do Montmartu k Sacre Coeur ( ty schody mě málem zabily :)) Takže jak jsme přijeli do hotelu, lehla jsem na postel a myslela, že už nevstanu....
3.den - Hned ráno jsme jeli na Versailles, kde jsme strávili 9 hodin. Tohle bylo snad to nejnádhernější místo, které jsem v životě viděla hlavně teda ty zahrady. Překvapilo mě jak jsou ty zahrady velké takže než jsme došly až k vesničce Marii Antoanety, mě už vážně bolely nohy. K večeru jsme se opět naposledy vrátili do Paříže a projížděli kolem moderní čtvrti La Defense a večer jsme pluli lodí po řece Seině kolem různých památek.

No já vím určitě vás tady mým vyprávěním nudím, ale já jsem se musela někomu svěřit. Mohla bych o Paříží vyprávět i několik hodin o všem co jsem tam zažila, viděla, slyšela...:) Ale už opravdu končím.

Jo ještě bych vám chtěla říct, že tu tak 14 dnů nebudu , teď jedu na dva dny stanovat, potom chceme jet jeden den do Polska konečně už vybrat nějaké šaty do tanečních , a potom jedu nejspíš ny týden k babičce, kde na pět dnů jedu s tetou a strejdou do jížních Čech. Takže se mějte a užívejte prázdniny. Protože až přijedu od babi tak už skoro žádne prazdniny mít nebudu , protože mi opět začne brigáda.

Odjíždím.....

12. července 2010 v 18:11 | Moni |  Já a zase já ;-)
Paříž
Tak vás na pár dnů opouštím, ale ne na moc dlouho ;) V sobotu jsem zase tady (teda doufám, pokud se neztratím :)) Odjíždím konečně do Paříže!!! Aaaa, ještě teď tomu nemůžu uvěřit, že za dva dny budu stát někde u Eiffelovky. Jet do Paříže pro mně byl vždy takový sen. Ale teď jsem z toho uplně celá nervozní ( no jo, to tak u mně bývá, když mám někde jet.)
Tak se tu mějte a uživejte si pořádně léto :)

PS: Jak se vám líbilo MS ve fotbale,které včera skončilo? Já jsem nadšená, přála jsem to buď Španělsku nebo Argentině a jsem ráda, že nakonec vyhrálo Španělsko.

Eclipse

5. července 2010 v 20:13 | Moni |  Můj názor na filmy,knihy, seriály ...
Eclipse
Obsahuje spoilery!
Tak konečně jsem se dočkala a dneska šla do kina na Eclipse a co k tomu říct? Bylo to úžasné! A stejně jako knížka je tohle pro mně nejspíš nejlepší díl, ale teď to ještě nemůžu posoudit, protože jak je to teď tak nové tak se to prostě nedá posoudit ;)
No určitě bych to neřekla na začátku, po pár minutách jsem si říkala, že nechápu jak to tak ostatní lidé můžou vychvalovat, ale potom jak se to pořadně rozjelo to bylo něco. Jsem ráda, že film byl opravdu podle knížky, snažili se tam dát do toho co nejvíce i když některé scény byly celkem zkrácené což je očividné, že vše nemůžou dát do dvouhodinového filmu, jako např. škola, chudáci Jesica, Mike si tam zahráli tak málo. A nebo mě taky štvalo, že BooBoo Stewart, který hrál Seth ( na kterého jsem se vážně těšila) tam snad byl jen minutu a pronesl jednu větu ( no samozřejmně jako vlk tam byl o něco déle:))  A teď co musím pochválit, co se jim vážně povedlo. Tak za prvé: výpravy do minulosti, velmi mně překvapil příběh od Rosalii, to natočili opravdu skvěle dokonce se mi líbilo, že tam dali i chvilku z toho jak se Rosalie pomstila. No od Jaspera to taky ušlo, ale škoda, že tam nedali jak se setkal s Alice. A dokonce se mi líbil i vlčí příběh, který mě celkem v knize nudil ... Další plus co se mi líbilo bylo jak se připravovali na boj a jak je Jasper učil bojovat, tohle klidně mohlo být delší, ale opět se mi nejvíce líbil boj mezi Jasperem a Alice, já ten pár prostě zbožňuju a v tomhle díle byli prostě úžasní. Jsem ráda, že Cullenovi v tomlhe díle dostali tolik prostoru, opravdu úplně něco jiného než New Moon. Další pro mě oblíbená scenka, jak Edward vytáhl prstýnek a zeptal se Belly jestli si ho vezmu a ona souhlasila pak se mi líbilo jak začla hrat ta hudba :)
Co mi připomíná, že tady musím ještě vychvállit soundtrack, který byl opět úchvatný, hned ho musím sehnat :)
Dobře dál pokračuju v mém výlevu ( já vím, je to trochu neuspořádané, ale musím tu napsat všechny moje pocity :))
Takže musím podotknout, že Viktorie už nebyla ta dřívější Viktorie, bohužel šlo dost poznat změna herečky a už to prostě nebylo ono, samozřejmě herečce nic nevyčítám , jen jsem si už prostě zvykla a tohle bylo pro mě neobvykle.
Další plus je jak udělali akční scény, líbí se mi více než v New Moon, prostě je to takové rychlejší a takhle jsem si to prostě představovala.
Ještě se mi líbilo jak Jacob políbil Bellu a ta ho potom praštila :)  Nebo taky zajimavá scéna jak se Charlie bavil s Bellou , to jsem si prostě myslela, že to ani do filmu nedaji a potom ještě jak Charlie dodal: ,,Hned mám Edwarda o něco radši."
Shrnutí: Moc se mi to líbilo a jsem naprosto spokojená,  hlavně že skoro nic neměnili a dodrželi předlohu z knížky. No na spoustu zajimavých scen co se mi líbili jsem určitě už zapoměla, ale já si zase vzpoměnu :) Takže naprosto všem doporučuju :)

Klobouk dolů před Tomášem!

4. července 2010 v 19:03 | Moni |  Já a zase já ;-)
Tak doukoukala jsem na finále Wimbledonu a tady máte moje pocity:
Ještě než se začlo hrát finále Tomáš Berdych to dotáhl velice daleko a celou tu dobu hrál fantasticky. Už i tím, že porazil Rogera Federera mnohé překvapil.I když potom ve finále s Nadalem prohrál 0:3 na sety opravdu se nemá za co stydět a i finále Wimbledonu zahrál úžasně. Naopak ale Rafael Nadal si vítězství zasloužil, protože to co dokáže on vychytat, dokáže jen málokterý tenista. Takže oboum tenistům gratuluju, jak Nadalovi za vítězství tak Tomaši Berdychovi za vynikající úspěch. I když jsem vítězství přála Tomášovi byl to hezký zápas. Škoda jen, že netrval trochu déle a Tomašovi se nepodařilo uhrát aspoň jeden set :)
Wimbledon 2010

1.července 2010

2. července 2010 v 10:19 | Moni |  Odeslané dopisy
Emma Thompson
Emma Thompson

Adresa:
Emma Thompson
Hamilton Hodell
5th Floor
66-68 Margaret Street
London W1W 8SR
UK

Posláno: dopis, 3 fotky, zpáteční obálka

Zkouším štěstí a doufám, že mi odepíše, i když jsem neposlala nic na poštovné....Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun

Adresa:
přes ČSLH


Posláno: dopis, SASE

Ani nevím 100% jestli z této adresy chodí pravé dopisy, ale chci to zkusit, kdyžtak mu ještě potom v sezoně zkusím napsat do klubu.Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec

Adresa:
opět přes ČSLH

Posláno : dopis, SASE

Opět to samé co jsem psala u Tomáše Vokouna, budu mu určitě potom ještě psát do klubu.